Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Eilat - informace o letovisku

Na samotném jihu Izraele se na okraji Negevské pouště a zároveň na pobřeží Rudého moře rozkládá Eilat – jediné přímořské letovisko v zemi. S oblibou jej navštěvují milovníci slunce, báječného koupání, vodních sportů i nočního veselí. Zdejší hotelové resorty dokáží uspokojit i tu nejnáročnější klientelu.

Eilat rozkládající se na konci Akabského, někdy též Eilatského zálivu, nabízí vše, po čem může typický plážový turista během dovolené toužit. Slunce zde svítí po celý rok a zdejší dlouhé písečné pláže omývané průzračně čistým a teplým Rudým mořem poskytují dostatek prostoru pro chytání bronzu i plážové sporty. Teplota moře ani v zimních měsících neklesá pod 21 stupňů Celsia. O ubytování se starají kvalitní hotely, které jsou rozesety jak podél pláže, tak i v centru Eilatu a přidružených turistických vesničkách.

Eilat, Izrael

Velkým lákadlem je podmořský život v Rudém moři, za nímž se sem každoročně sjíždějí tisíce nadšených potápěčů i šnorchlistů. V místním potápěčském centru, které má mezinárodní věhlas, se můžete účastnit různých potápěčských kurzů určených jak pro začátečníky, tak i zkušenější potápěče. Vody Rudého moře ukrývají korálové útesy, které jsou domovem stovek pestrobarevných druhů ryb. Potápěči si velmi oblíbili oblast známou jako Delfíní útes, kde je možné pozorovat delfíny v jejich přirozeném prostředí i si s nimi zaplavat. Pro ty, co se nepotápí, může být ohromným zážitkem plavba na lodi s proskleným dnem, během níž se dá suchou nohou poznávat podmořský svět Rudého moře, nebo návštěva podmořské observatoře. Častým cílem rodin s dětmi je zase delfinárium nacházející se asi 5 km severně od města, kde je taktéž možné plavat a potápět se společně s delfíny.

Eilat, Izrael

Poloha Eilatu je opravdu jedinečná. Letovisko bylo vybudováno v místě, odkud je výhled na čtyři země. Z eilatské pláže dohlédnete do Egypta, Jordánska, Saudské Arábie a samozřejmě také do vnitrozemí Izraele. Letovisko je tak ideální základnou pro podnikání výletů do Negevské pouště tvořené skalními masívy i písečnými dunami. Přírodní scenérie v okolí Eilatu jsou skutečně úchvatné. Krajina hraje barvami, zvlášť když zapadá slunce a azurové nebe ostře kontrastuje s rudými pouštními horami. Nezapomenutelná může být vycházka do krajiny písku na velbloudech, stejně tak jako návštěva Červeného kaňonu, nebo výprava ke zřícenině pevnosti Massada poblíž Mrtvého moře.

Izrael získal kus pobřeží Rudého moře po rozdělení Palestiny v roce 1947. Město se poměrně rychle rozvíjelo a zanedlouho se stalo nejen významným přístavem, ale také vyhledávaným turistickým střediskem. V současnosti se Eilat už může pochlubit perfektní infrastrukturou a vybaveností. Nadchne jak sítí nejmodernějších hotelů všech cenových kategorií, tak i množstvím kvalitních restaurací, barů a nákupních středisek. Láká také na pestré možnosti zábavy - je plný heren a kasin, kvůli kterým je často přezdíván izraelským Las Vegas. Jeho prestiž se však odráží také na cenách, které jsou v porovnání s egyptskými letovisky podstatně vyšší. Nejde jen o ceny v obchodech, ale dražší je také ubytování, doprava či stravování.

Eilat, Izrael

Největším problémem, s nímž se musí Eilat potýkat, je jeho izolovanost a nedostatek pitné vody. Nejbližším městem je 250 km vzdálená Beerševa, přímo v Negevské poušti je pak roztroušeno několik nevýznamných zemědělských vesnic. Vzhledem k poloze letoviska na okraji pouště nejsou v jeho blízkosti žádné přirozené zdroje pitné vody. Voda je tak získávána odsolováním vody Rudého moře, případně je přiváděna vodovody z vnitrozemí Izraele.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Krásy Izraele, Palestiny, Jordánska

S poutavým výkladem české průvodkyně. Cestujte v dobré společnosti a s perfektním servisem. Již 29 let plníme sny cestovatelů. CK TILIA.

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Egypt | Turecko | Chorvatsko | Itálie | USA | Řecko | Rakousko